Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
Akce


Koncert Slávka Maděry
Koncert Slávka Maděry

Koncert
Kdy: 15.06.2023
Čas: 19.00
Kde: Mladá Boleslav, MĚSTSKÝ PALÁC TEMPL MLADÁ BOLESLAV
Střední Čechy ~ severovýchod ~ Polabí
Mladá Boleslav

Ve čtvrtek 15. června od 19 hodin Vás zveme v rámci Mladoboleslavského filmového festivalu na koncert Slávka Maděry. Jedná se o autorský recitál a písničky z českých filmů.

Koncert se koná na parkánu Městského paláce Templ. Deky, karimatky a podsedáky s sebou!


Slávek Maděra je písničkář, textař, autor hudebních pořadů Holky na tahu, Kluci v tahu (když jsou Holky na tahu), Bohemian Guitar Fingers, open mic formát Votevříno!!!, a v neposlední řadě i svých koncertních projektů Na Maděru. Jeho hudební kariéra započala už v roce 1977 na střední škole, kde potkal svého spolužáka Vladimíra Slavíka, s kterým hrál až do roku 1991. Nejprve jak duo a po třech letech jako trio Luscinia, když ke spolupráci získali zpěvačku a flétnistku Alžbětu Šípkovou. Tato folková skupina, i s ohledem na skvělou autorskou spolupráci dvojice Slavík – Maděra, posbírala od roku 1982 řadu významných cen. Stali se laureáty několika, festivalů, z nichž se vyplatí jmenovat Zlatý štít Liptova (první místa v letech 1980 až 1987), Hudební festival mladých ve slovenských Bojnicích (1984). Vítězství si také odnesli z oblastního kola Porty v Havířově (1985). Pravidelně byli hosty festivalů v Ostravě, pořádaných Pavlem Dobešem.
V roce 2017 se Slávek Maděra vrací na hudební scénu. Dvakrát se jako sólista nominoval do finále pražské Porty, aby pak v roce 2021 zvítězil se svojí skupinou VilMa v oblastním kole v Jablonci nad Nisou a získal cenu poroty za autorskou tvorbu. O chvíli později v národním finále Porty v Řevnicích pak obdržel Cenu Obce českých spisovatelů za nejlepší text (Kruhy na vodě) a jeho skupina VilMa obdržela nejvíce hlasů v SMS hlasování o nejlepší písničku.
O rok později v roce 2022 byla VilMa na mezinárodním festivalu Interporta vyhlášena jako vítězka divácké soutěže. Dnes vystupuje Slávek ve svých sólových koncertních projektech a čas od času i s pianistkou a zpěvačkou Zuzanou Vilímovou.

Cena

Vstupné 150 Kč.
Předprodej na recepci DK, v Infocentru, Městském paláci Templ a na www.evstupenka.cz


O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz